כתבות ומאמרים
 דורבן בכף הרגל
הדורבן הוא בליטה חדה (בעיקר בעצב) באזור העקב ומשמש כגוף זר המפריע לרקמות הרכות באזור.
 
התופעה נפוצה ביותר אצל אנשים שיש להם כף רגל שטוחה (פלטפוס) או לחילופין רגל עם קשת גבוהה. הדורבן בכף הרגל מאופיין בכאב בעקב הימני (מדיאלי) חוסר נוחות, צריבה ובעירה כאשר מניחים את הרגל לאחר מנוחה, ויש שיחושו כאב תמידי במהלך רוב היום.

ראה מידע נוסף     
 מגיני מיפרקים
מגיני מיפרקים מגיני מיפרקים
מגיני המיפרקים הם אביזרים המולבשים על המיפרק מתוך כוונה להגן עליו. ניתן לקנות אותם בחנויות מיוחדות ובבתי-מרקחת, או להזמינם אצל טכנאי אורתופדיה המיומנים בתחום זה. 

מגיני המיפרקים למיניהם קיבלו תנופה מיוחדת עם התפתחות טכנולוגיות החלל והשימוש בחומרים מורכבים. יחד עם זאת יש לזכור כי חלק מהמגינים הנמצאים בשימוש נוצרו משיקולים מסחריים ולאו דווקא משיקולים רפואיים שיקומיים.

ראה מידע נוסף     
 חבישה מונעת
חבישה מונעת חבישה מונעת

חבישה מונעת ושימוש במגינים למניעת נזקים למפרקים, או להגנה מפניהם ידועים שנים רבות. הספרות המקצועית מצביעה על כך, שמיפרקים ורקמות חיבור ניזוקים יותר בין ספורטאים מאשר בקרב כלל האוכולסיה. עובדה זו מחייבת את המאמנים ואנשי הרפואה המטפלים בספורטאים לעשות כל שביכולתם כדי למנוע נזקים אלו ולאפשר למי שנפגעו לחזור לפעילות בהקדם, תוך שמירה על בריאותם. השימוש בחבישה להגנתם ולייצובם של המיפרקים התפתח בארה"ב עם התפתחות הספוורט המקצועני ורכש אוהדים בכל רחבי העולם. במקביל, הוחל בפיתוח מגיני מיפרקים, שהיו אמורים להחליף את החבישה המגינה.


ראה מידע נוסף     
 מרפק טניס (TENNIS ELBOW)
מרפק טניס (TENNIS ELBOW) מרפק טניס (TENNIS ELBOW)
"מרפק טניס" הינו למעשה, דלקת טראומטית של קרום העצם (PERIOSTEUM), בנקודת האחיזה של השרירים המבצעים פשיטה של שורש כף היד והאצבעות, באזור העל-גבלית החיצונית של עצם הזרוע (LATERAL EPICONDYLE).
לכן מכנים
"מרפק טניס" גם בשם LATERAL EPICONDYLITIS דלקת זו מתבטאת בחילה בכאבים עמוים ואי-נוחות מקומית בשעת מאמץ, אולם היא עלולה להחריף עד למצב שבו הספורטאי מתקשה בפעולות יומיומיות, כגון הרמת חפץ קל, צחצוח שינים ונהיגה במכונית. 

ראה מידע נוסף     
 שברים (FRACTURES)
שברים (FRACTURES) שברים (FRACTURES)
שבר הינו הפרעה בשלמות העצם. ההפרעה עלולה להיות קלה בצורת סדק, או גדולה ובולטת, בצורת שבר מרוסק.
 
ניתן לחלק את השברים לשתי קבוצות עיקריות: 
  • שבר סגור - שבו אין חשיפה של העצם השבורה לאוויר החיצוני.
  • שבר פתוח - שבו נגרם נזק לרמות סביב העצם, ונוצר מגע בין העצם השבורה לאוויר.

ראה מידע נוסף     
 פגיעות ופציעות בפעילות ספורטיבית
פגיעות ופציעות בפעילות ספורטיבית פגיעות ופציעות בפעילות ספורטיבית
תודעת חשיבותה של הפעילות הספורטיבית הולכת ומתפשטת בקרב מליוני אנשים בכל רחבי העולם, ומעגל העוסקים בה הולך וגדל בשנים האחרונות. בין אלה התורמים להפצתה של תופעה זו בולטים אמצעי התקשרות ההמוניים ובעיקר הטלוויזיה.
ההישגים הכלכליים המרשימים של העוסקים בספורט מקצועני, המחקרים הרפואיים המצביעים על הקשר שבין פעילות גופנית ובריאותו של ציבור העוסקים בה והעלייה ברמת החיים, כל אלה מסייעים אף הם להרחבת מעגל העוסקים בספורט.

ראה מידע נוסף     
 מיניסקוס
מיניסקוס מיניסקוס
הגדרה (מתוך ויקיפדיה - האנציקלופדיה החופשית)
המיניסקוס הוא מבנה עשוי רקמה סחוסית הנמצא במפרק הברך בין עצם הירך לבין השוקה, הנקרא בעברית גם סהרון- בגלל צורתו.
בכל ברך ישנם שני מניסקוסים- הליטרלי (סהרון צידי) והמדיאלי (סהרון תיכון). תפקידם לבלום זעזועים ולפזרם באופן שווה על כל המפרק, בעיקר בעת הליכה, קפיצה ופעילות מאומצת. פגיעה בשלמות המבנה של המינסקוס בברך מובילה לפגיעה ביכולת התנועה של המפרק המלווה בכאבים. למרבית המיניסקוס אספקת דם דלה ולכן רוב הפגיעות במבנהו לא מתאחרות מעצמן או אף בעזרת התערבות ניתוחית.

ראה מידע נוסף     
 משרד התמ"ת - "מדרסים לרגליים - שוק הטעיית הציבור"
משרד התמ"ת - "מדרסים לרגליים - שוק הטעיית הציבור" משרד התמ"ת - "מדרסים לרגליים - שוק הטעיית הציבור"

50% מאיתנו יצטרכו בשלב כלשהו בחייהם להיעזר במדרסים, אבל רק מעטים יודעים שמדובר בשוק פרוץ, שאינו מצוי תחת פיקוח ופתוח לחובבנים, למעשה, כל אחד יכול לפתוח `מכון אורתופדי`, להתחזות למומחה ולמכור לנו מדרסים לכאורה משודרגים במחירים מופקעים.איך לבחור מדרס טוב במחיר סביר וממי להיזהר

אריאלה איילון ; ynet 07.11.05

צפייה בכתבה     
ראה מידע נוסף     

 |  ראשי |  מדרסים  |  DROP FOOT  |  ייצוב הפיקה  |  קרע/מתיחה ברצועת הברך  |  שיקום - osteoatritis  |  קרסול  |  כתף, מפרק ויד  |  חגורות ותמיכה לגב  |  חגורות שבר מפשעתיות  |  ציוד שיקומי  |  שאלות ותשובות  |  כתבות ומאמרים  |  הוספה למועדפים  | 
תפנית אורתופדיה-ציוד אורתופדי- www.tafnit.co.il © כל הזכויות שמורות
תפנית ייבוא ושיווק ציוד אורתופדיה הרצל 12 ראשון לציון טלפון: 03-9668529 פקס: 03-9672101 אימל: tafnit1@bezeqint.net
  בניית אתרים לעסקים   אינטרדיל